YENİ SEZON HAYIRLI OLSUN

Takımımız, 2015-2016 sezonunun startını bugün gerçekleştirdiği antrenmanla verdi.

Teknik direktörümüz Abdullah Avcı yönetiminde Başakşehir Fatih Terim Futbol Kompleksinde toplanan takımımız, antrenörlerimiz eşliğinde sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi.  Sağlık kontrolleri nedeniyle eksik bir kadro ile çalışmalara başlayan takımımız,  sabah ve akşam olmak üzere tüm haftayı çift antrenman yaparak geçirecek.

Sağlık kontrolleri devam ediyor

Dün, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve bir grup oyuncumuz Türkiye’nin en kapsamlı sporcu sağlığı merkezi olan Fulya Acıbadem Sports’ta sağlık kontrollerinden geçmişlerdi. Bugün de futbolcularımız Cihan Yıldız, Faruk Çakır, Ahmet Said Kıvanç, Alparslan Erdem, Enver Cenk Şahin ve Hüseyin Altuğ Taş  Acıbadem Sports’ta sağlık kontrolünden geçti.

Detaylı kan tetkikleri yapılan Cihan Yıldız, Faruk Çakır, Ahmet Said Kıvanç ve Alparslan Erdem , Enver Cenk Şahin ve Hüseyin Altuğ Taş  ; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Ekibin sağlık kontrolleri; akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı. Daha sonra oyunculara, Acıbadem Sports ekibi tarafından Monilabb sistemi ile “Yaralanma Risk Analizi” yapıldı. Bu sistem ile her oyuncunun bölgesel yaralanmaya yatkınlık riskleri belirlendi. Futbolcuların, yüklenmenin en fazla olduğu sezon öncesi kampında sakatlanma riskini azaltmak için, Başakşehir Futbol Kulübü sağlık ve kondisyoner ekibi ile birlikte koruyucu hekimlik ve egzersiz uygulamaları planlandı.