UNUTULMAZ ZAFERİN 10. YILDÖNÜMÜ

Bugün, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın Türkiye U17 Milli Takımının başındayken kazanmış olduğu Avrupa Şampiyonluğunun 10. yıldönümü.

AVRUPA SAMPIYONU GENC MILLI TAKIM FUTBOLCULARI YURDA DONDU

2004 yılının Ekim ayında Türkiye 17 Yaş Altı Milli Takımının başına geçen ve 10 Ekim tarihinde oynanan Ermenistan karşılaşması ile ilk milli maçına çıkan Abdullah Avcı, 2-1 kazanarak buradaki kariyerine galibiyetle başlıyordu.  Eleme grubunda birinci olarak elit tura yükselen takım, elit turda da üç maçta üç galibiyet alarak turnuvaya katılma hakkını kazanıyordu. Turnuvaya İtalya yenilgisiyle başlamışlardı. Abdullah Avcı, ilk yenilgisini 12. maçında almıştı. Daha sonra İngiltere ve Belarus’u geçerek grup ikincisi oldular. Yarı finalde Hırvatistan’ı, 14 Mayıs 2005 tarihinde ise, finalde Hollanda’yı 2-0 yenen takım Avrupa Şampiyonu oluyordu.  Avrupa şampiyonu olan takımda, şu an A Milli Takımımızın kalesini koruyan ve ligimizin en az gol yiyen gol yiyen kalecisi durumundaki Volkan Babacan da forma giyiyordu.

Türk futbol tarihine altın harflerle yazılan ve asla unutulmayacak bu zaferin mimarı olan, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’yı şampiyonluğun 10.yılında tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.