SPOR AŞ. İLE BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. arasında gerçekleştirilecek altyapı işbirliğinin ilk adımı atıldı.

Spor A.Ş. bünyesinde görev yapan futbol eğitmenleri, kulübümüzü ziyaret ederek teknik direktörümüz Abdullah Avcı ve ekibiyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular. İstanbul genelinde futbol oynayan yetenekli çocukların, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü altyapısına kazandırılması amacıyla,   İl Gençlik Spor Müdürlüğü Altyapılar Koordinatörü Alper Erdoğdu tarafından organize edilen toplantıya, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, İdari Direktörümüz Mustafa Eröğüt, Altyapı Gelişim Direktörümüz Celalettin Deniztoker,  teknik heyet hocalarımız ve Spor A.Ş. altyapı futbol eğitmenleri ile yöneticileri katıldılar.

Toplantı öncesi bilgilendirmelerde bulunan İl Gençlik Spor Müdürlüğü Altyapılar Koordinatörü Alper Erdoğdu, “2014 yılında Spor A.Ş. olarak 140 bin çocuğumuza futbol eğitimi verdik. Bunların arasında 44 tane gencimizi İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü altyapısına kazandırdık. Bu çocuklarımızın 2’sini milli takımlarımıza göndermenin gururunu yaşadık. İstanbul genelinde bulunan tesislerin 21’inde İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü adına yetenek tespiti çalışmalarımız devam ediyor. Bu işbirliğini çok önemsiyoruz. Bizi burada ağırlayan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne ve Abdullah hocamıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Stadyumumuzda bulunan basın toplantı odasında gerçekleştirilen toplantıda, meslektaşlarıyla burada bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade eden teknik direktörümüz Abdullah Avcı, “Bu önemli organizasyonu sadece oyuncu kazanmak değil, sosyal bir proje olarak önemsiyorum. Buraya kazandıracağımız yetenekli gençlerin doğru yetişmesi, iyi bir eğitim almaları ve aileleriyle birlikte bu kulübe aidiyet kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Özellikle elit yaş gurubunda düzenleyeceğiniz organizasyonlara ekibimle birlikte vakit bulduğumuz her fırsatta katılarak destek vereceğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Daha sonra söz alan İdari Direktörümüz Mustafa Eröğüt ise, “Bu kulüpte başarımızın temelinde çok güzel bir aile ortamı oluşturmamız yatıyor. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak siz değerli hocalarımızı da bu ailenin bir parçası olarak görmek istiyoruz.  Sizler PR anlamında göz önünde olmayabilrisiniz. Yaptıklarınız ve yetiştirdiğiniz futbolcuları uzun vadede farkediliyor. Ancak biz sizin ne kadar önemli bir iş yaptığınızın farkındayız.  Dolayısıyla sizlerle işbirliği yapmaktan çok mutluyuz ve katkılarınızı bekliyoruz” dedi.

Kulübümüz yardımcı antrenörü Recep Uçar, katılımcı futbol eğitmenlerine “Yetenek tespiti” ve “oyuncu izleme” konularında bir sunum yaparken, fiziksel performans antrenörümüz Ekrem Özerk Tufan ise, “altyapılarda doğru antrenman teknikleri, antrenmanlarda doğru bilinen yanlışlar gibi birçok konuda tecrübelerini aktardılar. İnteraktif olarak yapılan toplantıda, katılımcı eğitmenler merak ettikleri soruları sorma imkanını buldular.