SON TRANSFERİMİZ ALTUĞ TAŞ

Kulübümüz, transferin son gününde Galatasaray’dan 19 yaşındaki Hüseyin Altuğ Taş ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladı.AltuğTaş1

Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Asbaşkanlarımız Mustafa Saral, Mesut Altan ve İdari Direktörümüz Mustafa Eröğüt ile birlikte kendisini 4,5 yıllığına İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne bağlayan imzayı atan Altuğ Taş, transfer için çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Öncelikle bana güvenerek  transfer eden Başkanımız Göksel Gümüşdağ’a çok teşekkür ediyorum. Çok çalışarak, kulübüme faydalı olarak, bana olan güvenlerini boşa çıkarmayacağım. Çok güzide ve iyi bir kulübe geldim. Ayrıca Abdullah Avcı gibi büyük bir hocayla çalışmak da benim için büyük bir fırsat olacak. Bu transferde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkanımız Göksel Gümüşdağ ise genç oyuncuya başarılar dileyerek şöyle konuştu: “Biz İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, transferde son derece titiz davranıyoruz.  Transfer yapmış olmak için değil,  geleceğimize yatırımlar yapıyoruz.  Çok iyi bir teknik heyetimiz ve izleme ekibimiz var. Bugün aldığımız Badji ve Altuğ, yetenekli, gelecek vadeden ve takım oyununa yatkın isimler. İyi ve sağlam bir kadromuz var.  Yeni transferlerimizin de bu başarılı kadroya katkı yapacağına inanıyor, her iki oyuncumuza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

2009-2010 sezonu başında Ankaraspor’dan Galatasaray’a transfer olan Altuğ Taş, U-15, U-16, U-17, U-18, U-19 Milli Takımları’nda da forma giydi.  Gelecek vadeden Altuğ, kariyeri boyunca çıktığı 140 maçta 110 gol atma başarısını gösterdi.