Semih Şentürk İstanbul Başakşehir’de

Transferde imza attırdığı kaliteli oyuncularla tüm dikkatleri üzerine çeken İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, son olarak Türk futbolunun önemli isimlerinden Semih Şentürk’ü de kadrosuna kattı.

Yaptığı birbinden önemli transferlerle kadrosunu güçlendiren İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, tecrübeli golcü Semih Şentürk ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzaladı. Semih Şentürk için Başakşehir Stadyumunda bir imza töreni düzenlendi. İmza töreninde yönetim kurulu üyeleri Mustafa Saral ve Ahmet Ketenci  de hazır bulundular. Törende ilk olarak konuşan transfer komitesi başkanı Mustafa Saral, “Semih ile başkanımızın görüşmesi sadece 5 dakika sürdü. Semih’in son Avrupa Şampiyonası’nda ülkemize yaşattıkları hala hafızalarımızda. Ümit ediyorum başarılarını burada da devam ettirir ve yeniden milli takıma gider” diye konuştu.

Ahmet Ketenci ise Semih’in Fenerbahçe ve milli takıma uzun yıllar hizmet verdiğini kaydederek, “Semih çok başarılı sezonlar yaşadı. Gol kralı da oldu. Ümit ediyorum bizim gücümüze güç katacak bir transfer oldu. Allah mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Semih: “Lige renk vermek istiyoruz”

Son olarak söz alan Semih Şentürk, İstanbul Başakşehir’in teklifini hiç düşünmeden kabul ettiğini vurgulayarak, “Burayı kabul etmemde sebep, yeni bir stat, hedefleri olan yeni bir takım. Lige renk vermek istiyoruz. Sabırsızlıkla ligi bekliyorum. İnşallah sezona iyi başlayıp bundan sonra varımı yoğumu bu takıma harcamak istiyorum” şeklinde konuştu.Teknik direktörleri Abdullah Avcı’ya söz verdiğini anlatan Semih, şunları kaydetti:”İlk önce Abdullah hocayla görüştüm ve ona söz verdim. Onun da kafasında planları var. ‘Oynatırsınız, oynatmazsınız, size destek veririm’ dedim. Her zaman yanında olduğumu söyledim. Antrenmanlarda çalışan, hak eden formayı kapar. İlk hedefim hocamıza yardımcı olmak, sahada çalışıp formayı kapmak. Önce oynamak ve takımıma faydalı olmak. İnşallah önce Başakşehir’e faydalı olup, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde milli takıma yeniden gitmek istiyorum.” diye konuştu.