SAĞLIK KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

Yeni sezon öncesi oyuncularımızın sağlık kontrolleri gruplar halinde devam ediyor. Bugün de oyuncularımız Semih Şentürk, Mehmet Batdal, Sedat Ağçay, Ufuk Ceylan, Murat Akın ve Ömercan Sokullu Acıbadem Sports ’ ta sağlık kontrolünden geçtiler.

Futbolcularımız ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildiler. Sağlık kontrolleri, akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontroller ile devam eden oyuncularımız, genel sağlık kontrollerinin ardından Monilabb yaralanma risk analizi ve performans profili ölçümlerinden geçtiler.

Monilabb Analizleri Devam Ediyor

 Sporcular sağlık kontrollerini tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk defa uygulanan ve detaylı ölçümler sonrasında sporcuların hem güncel fitness profillerini hem de her anatomik bölge için sakatlık risk yüzdelerini ve faktörlerini ortaya çıkaran Monilabb analizine tabi tutuldular. Bu analiz sonucunda İstanbul Başakşehir FK sağlık ve kondisyoner ekibine sunulan raporlar doğrultusunda sezon öncesi her oyuncu için bireysel egzersiz ve optimal yüklenme aralıkları belirlenecek.