MUSA MUHAMMED VE CENK AHMET İMZALADI

Kulübümüz, profesyonel futbolcular Cenk Ahmet Alkılıç ile 2+1 yıllık, Nijeryalı Musa Muhammed ile de 3+1 yıllık sözleşme imzaladı.  Her iki oyuncu için bugün bir imza töreni gerçekleştirildi.

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu basın toplantı odasında gerçekleştirilen imza töreninde, Asbaşkanlarımız Mesut Altan ve Mustafa Saral da hazır bulundular. İlk olarak söz alan Asbaşkanımız Mustafa Saral yaptığı açıklamada, ” Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak, gerçekten çok başarılı bir sezonu geride bıraktık ve ligi 4. sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligine katılmaya hak kazandık. Bu sezon ki transfer politikamızı da doğal olarak UEFA Avrupa Liginde başarılı olmak üzerine kurduk. Dolayısıyla, bu başarıyı yakalayan takımımızın ana iskeletini hiç bozmadan koruyoruz ve üzerine takviyeler yapıyoruz.

İlk olarak hücum gücümüze katkı yapacağına inandığımız Arnavut oyuncu Sokol Cikalleshi’yi kadromuza kattık. Bugün de, 2 yeni transferle karşınızdayız. Cenk Ahmet kardeşimiz, birçok mevkide oynayabilen, hızı ve tekniğiyle bize fayda sağlayacağına inandığımız, beklentimizin yüksek olduğu,   değerli bir oyuncu. Hem futbol zekası, hem de kişiliğiyle çok doğru bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Bu doğrultuda kendisiyle 2+1 yıllık anlaşmış bulunuyoruz.

Bir diğer transferimiz de, gerçekten çok yetenekli ve gelecek vadeden, takımımıza hem defansif hem de hucüm anlamında çok şey katacağına inandığımız Musa Muhammed.  Henüz 19 yaşında olmasına rağmen çok tecrübeli, lider vasıfları çok güçlü, Nijerya U17 takımının kaptanı olarak Dünya Kupasını kazanmış bir futbolcu. Bu şampiyonada sağ bek olmasına rağmen 7 maçta 3 gol, 2 asistlik performansla tüm dünyanın dikkatini çeken ve bu sezon Süper Lige damga vuracağına inandığımız oyunculardan biri. Her iki oyuncumuza da hoş geldin diyor, hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Cenk Ahmet Alkılıç ise, lacivert-turunculu kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Transferde emeği olan herkese teşekkür ederim. İyi bir ortamımız var. Yeni sezon hazırlıklarına başladık ve çok da iyi çalışıyoruz. İnşallah bunun meyvelerini hem ligde hem de Avrupa’da kazanacağımız başarılarla alırız” dedi.

Medipol Başakşehir’in gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek olmasının kendi kariyeri açısından çok önemli olduğunu vurgulayan 28 yaşındaki futbolcu, Medipol Başakşehir’in Avrupa kupalarında mücadele edecek olması, burayı tercih etmemde büyük bir etken oldu. İlk defa oynayacağız UEFA Avrupa Ligi’nde. İnşallah da başarılı olacağız diye konuştu.

Musa Muhammed ise çok sevinçli olduğunu vurgulayarak, “Allah’a şükürler olsun ki, bu kulübe transfer oldum. Genç bir oyuncunun kariyerine başlangıç aşamasında gidebileceği önemli bir kulübe transfer oldum. Ben de genç bir oyuncu olarak burada gelişeceğime inanıyorum. Güzel bir proje ve inşallah bu takımla beraber çok başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak söz alan Asbaşkanımız Mesut Altan ise hem Cenk Ahmet Alkılıç’ın hem de Musa Muhammed’in Medipol Başakşehir’e hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah önümüzdeki sezon herhangi bir sakatlık olmadan kulübümüze sağlıklı bir şekilde hizmet ederler” değerlendirmesinde bulundu.