MARATONA REKOR KATILIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 26 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’da gerçekleştirildi. Bu yıl Yarı Maraton, Çeyrek Maraton, Bayrak Yarışı, Masterlar, Business Maraton, İller ve İstanbul İlçeler kategorilerinde koşulan yarı maratonda yaklaşık 8 bin sporcu yer alarak rekor katılıma imza attı. 

Başkanımız Göksel Gümüşdağ’ın startını verdiği maratona, Kenya’lı atletler damga vurdu.

Elit kategori yarışında Evans Kiplagat 1 saat, 13 saniyelik derecesiyle parkur rekoru kırarak ilk sırayı alırken, kadınlarda Gladys Cherono 1 saat, 6 dakika, 42 saniyelik derecesiyle birinci oldu. Gladys Cherono aynı zamanda bu derecesiyle kendine ait en iyi zamanı elde etti.

 Elit kategori yarışında Evans Kiplagat 1 saat, 13 saniyelik derecesiyle parkur rekoru kırdı. Kiplagat’ın 5 saniye gerisinde yer alan vatandaşı Leonard Langat ikinci, Joseph Kiptum üçüncü oldu. Bir diğer Kenyalı atlet Titus Mbishei ise 1 saat 23 saniyelik derecesiyle dördüncü oldu.

 Elit kadınlarda ilk iki sırada yine Kenyalı sporcular yer aldı. Gladys Cherono 1 saat, 6 dakika, 42 saniyelik derecesiyle birinci, Helah Kiprop 1 saat, 8 dakika, 23 saniye ile ikinci oldu. Ethiyopyalı Muluhabt Tsega ise 1 saat, 9 dakika, 22 saniyelik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.

 Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda dereceye girenlere ödülleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk’un katılımıyla düzenlenen törende verildi. Asbaşkanımız Mesut Altan’ın da yer aldığı ödül töreninin sonunda katılımcılar ve sporcular birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(null) IMG_0426 IMG_0427 VodafoneIstanbulYariMaratonu1398664932