Kalemiz emin ellerde

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, geçtiğimiz sezon Manisaspor kalesini koruyan Volkan Babacan ile 1 yılı opsiyonlu olmaz üzere 5 yıllık sözleşme imzaladı.

SAM_1172Başakşehir Stadı’nda düzenlenen imza törenine İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Transfer Komitesi Başkanı Mustafa Saral, transfer komitesi üyesi Ahmet Ketenci ile Volkan Babacan katıldı. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın verdiği rapor doğrultusunda milli kaleciyi kadrolarına kattıklarını dile getiren Mustafa Saral, “Volkan’ın transferini bitirmek için çok  yoğun çaba harcadık. Mücadele eden, ayağı yere sağlam basan bir takım kurma niyetiyle yola çıktık. Bu noktada bizim için 1 numara çok önemliydi. Hocamız da bu transfer için çok emek sarf etti” diye konuştu. Saral, Volkan’ın transferine izin verdiği için Manisaspor Kulübü’ne teşekkür ederek, “Volkan, camiamıza hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra transferlerimiz devam edecek  ve iyi bir takım oluşturarak lige renk katacağız” ifadelerini kullandı.

Bu çatı altında olmaktan dolayı çok mutluyum

İstanbul Başakşehir’e transferinde emeği geçenlere teşekkür eden Volkan Babacan ise “Bu kulübün çatısı altında olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi. Lacivert-turuncu forma altında büyük başarılara imza atacağına inandığını aktaran 26 yaşındaki kaleci, “Beni buraya layık gören ve transferimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada olduğum süre içinde büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyorum. Her iki taraf için de hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Volkan Babacan, İstanbul Başakşehir’de forma giymesinin kendisine A Milli Takım yolunu da açacağını vurgulayarak, “İki sezondur PTT 1. Lig’de mücadele ettim ama hedefim her zaman Süper Lig’de istikrarlı bir şekilde forma giyebilmek oldu. Bunu İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nde göstereceğime inanıyorum. Bu kulüpte oynamanın milli takım anlamında da önümü açacağını düşünüyorum. Mili takımın aday kadrosunda bulunmak benim için çok önemli. İnşallah bu sezonun en başından itibaren bu hedefimi gerçekleştirebilirim” ifadelerini kullandı.