İLK TRANSFERİMİZ SOKOL CİKALLESHİ

Kulübümüz, yeni sezonun ilk transferi Arnavut Sokol Cikalleshi ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Önceki gün Fulya Acıbadem Sport’ta sağlık kontrolünden geçen Cikalleshi için, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu Basın Toplantı Odasında bir imza töreni gerçekleştirildi.

IMG_0011DSC_8688

Asbaşkanlarımız  Mesut Altan, Mustafa Saral ve İdari Direktörümüz Mustafa Eröğüt ile birlikte kendisini 4 yıllığına Medipol Başakşehir’e bağlayan imzayı atan Sokol Cikalleshi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünün kendisi için özel bir gün olduğunu ifade ederek, “Geçen sene RNK Split takımında oynadım ve Arnavut Milli Takımı’nda da oynuyorum. İşim gol atmak ve umarım burada da en iyi şekilde gol atmaya devam ederim. Bu kulübü seçmemin önemli nedeni de vizyonunun olması. Umarım beraber hem Avrupa’da hem de ligde en iyi yerlere geleceğiz. Kulüpteki herkese teşekkür ediyorum. Buradaki antrenörlerim de Hırvatistan’daki ve milli takımımdaki maçlarımı canlı izlemeye gelmişlerdi. Onlara da teşekkür ediyorum. Çok iyi çalışmalıyız ve bu takımla daha iyi yerlere gelmeliyiz. Türkiye ve Arnavutluk kardeş ülkeler. Türkiye’de çok iyi bir lig var. Çok önemli takımlar var. Biz de Türkiye’yi takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 DSC_8711


MUSTAFA SARAL: “GOL SAYISINI YÜKSELTMESİNİ DİLİYORUZ”

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Asbaşkanımız Mustafa Saral ise,  2015-2016 yılı sezonunun ilk transferine RNK Split takımın oyuncusu Sokol ile başladıklarını belirterek, “İnşallah hayırlı olur. 1990 doğumlu Arnavut asıllı futbolcu, son lig kariyerinde 13 gol atmış ve 3 asist yapmış. Bu sene Başakşehir’de de gol sayısını yükseltmesini diliyoruz. Futbolcumuzun, Başakşehir’e hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi. 

MESUT ALTAN: “UEFA’DAN GELEN NEGATİF BİR ŞEY YOK”

Basın mensuplarının UEFA Avrupa Ligine katılım ile ilgili  bir sorusuna yanıt veren Asbaşkanımız Mesut Altan ise şu ifadeleri kullandı: “Ligi dördüncü bitirmemiz münasebetiyle federasyon üzerinden UEFA ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Bunun sonucunda bizim görüşümüze başvurdular. Biz de gerekli her şeyi ilettik ve bize şu anda UEFA’dan gelmiş herhangi bir negatif bilgi yok.”