İlk imza Uğur Uçar’dan

1 yıl ara verdiği Spor Toto Süper lige şampiyon olarak geri dönen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, ilk transferini tecrübeli defans oyuncusu Uğur Uçar ile gerçekleştirdi.

Uğur UçarUğur Uçar ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık sözleşme imzalayan İstanbul Başakşehir, Uçar için Yıldız Parkında bulunan Malta Köşkünde imza töreni düzenledi. Törende kulüp yönetim kurulu üyeleri Mustafa Saral ve Ömer Faruk Ayvacı da hazır bulundular. Mustafa Saral, törende yaptığı konuşmada, Başakşehir Futbol Kulübü olarak ilk imza törenlerini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Uğur kardeşimiz, hocamızın transfer listesinde ilk sıradaydı. Görüştük ve anlaştık. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bundan sonra da inşallah, İstanbul Başakşehir forması altında terini döküp mücadelesini vereceğine inanıyoruz. Bu konuda kendisine olan güvenimiz tam. Soyadı gibi takımımızda uçacaktır, temennimiz ve hedeflerimiz bu yönde. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Uğur Uçar ise yeni takımıyla anlaşma sağladığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, transferini isteyen teknik direktör Abdullah Avcı ve yönetim kuruluna teşekkür etti. Deneyimli futbolcu, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nü istenen noktaya getirmeye çalışacaklarını söyleyerek, “İlerisi düşünülerek bir yapılanmaya gidildi. Bu yapılanmanın içerisinde bulunacağız. İnşallah iyi futbol oynayıp, takım olarak üst sıralara çıkacağız. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, lige hem zevk hem de renk veren bir ekip olacaktır. İki taraf içinde hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.