İBFK 0 – 2 TORKU KONYASPOR

Takımımız, İstanbul’da kendi evinde oynadığı ilk karşılaşmada, Torku Konyaspor’a 2-0 mağlup oldu. Taraftarlarımız, soğuk ve yağmurlu havaya rağmen, karşılaşmaya büyük ilgi gösterdiler. Kendileri için ayrılan Batı tribünü büyük ölçüde dolduran taraftarlarımız, 90 dakika boyunca tezahüratlarla takımımızı desteklediler.

İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumunda, ilk kez taraftarlarının önüne Torku Konyaspor ile oynanan hazırlık karşılaşmasında çıkan takımımız, karşılaşmadan 2-0 mağlup ayrıldı. Karşılaşmanın gollerini 18. Dakikada Djalama Campos ve 90. Dakikada Recep Aydın kaydetti. Karşılaşmayı Serkan Çınar yönetirken, yardımcılıklarını ise, Alparslan Dedeş, Cemal Binül, Erkoç Doğan, Sinan Cem İyihuylu ve Arda Kardeşler yaptı.

Karşılaşma sonu yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Son 5 hazırlık maçımızda üzerine koyarak gidiyorduk. Bugünkü maçta, oyunun ilk 30 dakikasına kadar oyunun bütünlüğünde beraber hareket etmeyen, üretmeyen, sahada tedirgin bir takım vardı. Skor önemli değil ama oyun anlamında artan performansımızı bugün göremedik.  Ancak ders çıkarmak adına 2 haftalık süreçte son derece sağlıklı olacak diye düşünüyorum. Eksiklerimizi görebilme ve tedavi edebilme anlamında iyi bir maç oldu” diye konuştu.

Başkanımız Göksel Gümüşdağ ise, “Bugün yeni stadyumumuzda ilk maçımızı oynadık. Soğuk ve yağmurlu bir hava olmasına rağmen taraftarlarımız kendilerine açtığımız bölümü doldurdular ve 90 dakika takımımızı desteklediler. Gelen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TAKIM KADROLARI:

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ       

İLK 11’LER   

86 UFUK CEYLAN-22 YALÇIN AYHAN-53 RIZVAN ŞAHİN-43 ALEXANDRU EPUREANU-6 FERHAT ÖZTORUN-3 SEDAT AĞÇAY-16 RAJKO ROTMAN-14 ÖMERCAN SOKULLU-24 JEREMY PERBET-10 DOKA-7 EDİN VİSCA

TORKU KONYASPOR

1 KAYA TARAKÇI-4 ALİ TURAN-5 SELİM AY-23 ELVİS KOKALOVİÇ-2 MEHMET USLU-20 UĞUR İNCEMAN-8 ALİ ÇAMDALI-7 ÖMER ALİ ŞAHİNER-28 DJALAMA BRAUNE MANUEL ABEL-10 ALEXANDER HLEB-9 DİMİTAR RANGELOV