HOŞGELDİN EMRE BELÖZOĞLU

Kulübümüz, Türk futbolunun en önemli isimlerinden ve en büyük yıldızlarından Emre Belözoğlu ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Sabah saatlerinde Acıbadem Sports’ta detaylı sağlık kontrolünden geçen Emre için, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda bir imza töreni düzenlendi. Başkanımız Göksel Gümüşdağ ile birlikte kameraların karşısına geçen Emre, kendisini 2 yıllığına Medipol Başakşehir’e bağlayan imzayı attı.

“Emre Türk futbolunun en önemli oyuncusu”

Törende ilk olarak söz alan Başkanımız Göksel Gümüşdağ, kulübün kısa süredeki başarılarını profesyonelliğe ve aile ortamına bağlayarak, “Fenerbahçe’de sözleşmesi tamamlanan Emre Belözoğlu ile temaslarda bulunduk, kendisi de kabul etti. Takım olarak en büyük eksiğimiz Avrupa tecrübemiz ama bu eksiğimizi Emre Belözoğlu ile tamamlayacağız. Emre, Türk futbolunun gelmiş geçmiş en önemli oyuncusudur. Kendisine ‘Başakşehir ailesine hoş geldin’ diyorum” diye konuştu.

Bir muhabirin, Emre’nin sözleşmesinde Fenerbahçe maçında oynamaması maddesi var mı? sorusuna Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Emre Belözoğlu’nun sözleşmeyi imzaladığı andan itibaren Başakşehir’in oyuncusu olduğunu ve her takıma karşı oynayacağı cevabını verdi. 

Belözoğlu “Çok güzel bir ortamın içine giriyorum”

Medipol Başakşehir’in yeni transferi Emre Belözoğlu ligi 4’üncü sırada bitiren genç bir takımın, bir parçası olmaya geldiğini belirterek, “Herkesin örnek gösterebileceği sistem takımına geldim. Çok güzel bir ortamın içine giriyorum. Bu takım neler yapabileceğini gösterdi şimdi bunun üzerine neleri koyabiliriz onun derdinde olacağız. Futbol hayatımın finalini bu takımın başarılı günleriyle taçlandırmak istiyorum” dedi.

Belözoğlu, lacivert-turunculu ekibin UEFA Avrupa Ligi’nde gruplara kalması halinde çok iyi işler başaracağını ifade ederek, 2 yıllık sözleşmenin ardından eğitimini tamamlamayı düşündüğünü kaydetti.

Arda Turan’ın Barcelona’ya transferi

Türk futbolcu Arda Turan’ın Barcelona’ya transferini değerlendiren Emre Belözoğlu, “Arda, Türkiye’nin son yıllardaki en büyük yıldızı. Onu, böylesine büyük bir kulübün tercih etmesi, her Türk vatandaşı gibi beni de çok gururlandırdı. Türkiye’deki gençlere örnek olduğunu düşünüyorum. Atletico Madrid’teki başarılarını orada da devam ettirecektir” ifadelerini kullandı.