HOŞGELDİN BADJİ

Kulübümüz, Senegalli orta saha oyuncusu Stephane Badji ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. Senegal Milli takım formasını toplamda 21 kez giyen Badji için, İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu basın toplantı odasında bir imza töreni gerçekleştirildi.

Asbaşkanlarımız Mesut Altan ve Mustafa Saral’ın da hazır bulunduğu törende, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübüne transfer olduğu için çok mutlu olduğunu beliren Badji, “Transfer olmadan önce Türkiye’de oynayan vatandaşlarım Sow ve Demba Ba ile görüştüm ve bilgiler aldım. İkisi de kesinlikle İstanbul Başakşehir’e gelmemi, her açıdan çok iyi bir kulüp olduğunu ve burada çok mutlu olacağımı söylediler. Bu yüzden transfer teklifini bir an bile reddetmeyi düşünmedim” dedi. İstanbul Başakşehir’in takım savunmasını çok iyi yaptığını ve kendisinin de bu sisteme yönelik bir futbol anlayışının olduğunu belirten Senegalli oyuncu, “Son oynanan Kasımpaşa maçını tribünden izledim. Takım olarak iyi savunma yapıyor. Bu takımda başarılı olacağımı düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Asbaşkanımız Mesut Altan ise yaptığı açıklamada, Badji’nin takıma katkı sağlayacağına inandığını belirterek, “Badji, 21 kez Senegal Milli Takımı forması giymiş bir oyuncu. Hocamızın talebi, scout ekibimizin analizleri doğrultusunda başkanımız ile yönetimimizin aldığı kararla bu transferi gerçekleştirdik. Transferin kulübümüze, oyuncumuza ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kendisini 3,5 yıllığına İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne bağlayan imzayı atan Badji, Asbaşkanlarımız Mesut Altan ve Mustafa Saral ile birlikte 77 numaralı formasıyla poz verdi.