HOŞ GELDİNİZ | MEVLÜT ERDİNÇ, GÖKHAN İNLER

Kulübümüz, Başkanımız Göksel Gümüşdağ’ın katılımıyla yeni transferlerimiz Gökhan İnler ve Mevlüt Erdinç için imza töreni düzenlendi.

Mevlüt Erdinç’i teknik direktörümüz Abdullah Avcı’nın çok istediğini belirten Başkanımız; “İnanıyorum hayırlı ve uğurlu olacak. Gökhan İnler de Abdullah Avcı’nın isteği üzerine teklif götürdük, çok olumlu baktı, forma giymek istediğini söyledi.” dedi.

Bu sezon transfer ettiğimiz 6 oyuncuya 1.1M€ bonservis bedeli ödediklerinin altını çizen Başkanımız Gümüşdağ, “Cengiz de bu şirketin doğru bir model olduğunun kanıtıdır. İki oyuncu daha alacağız, çalışmalar sürüyor. Feyenoord’a Elia için 1.1M€ harcadık, tüm transferlere verilen para bu. Cengiz’den de yaklaşık 15M€ alıyoruz. Bizden daha iyi transferler yapmak olacak ama 4. yılımızda elimizden geldiği gibi en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz.” dedi.

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’ndaki Club Brugge eşleşmesine de değinen Gümüşdağ,

“O takım bu takım çıktı olmaz, her rakip zordur ve maç 90 dakikadır, biz derbi şampiyonuyuz, aramızda oynansa şampiyonduk. Club Brugge bizim için iyi bir deneyim olacak. İçimde Club Brugge’yi çekeceğimize dair bir his vardı.” ifadelerini kullandı.

Mevlüt Erdinç’in açıklamaları şu şekilde;

“Başakşehir’de olduğum için çok mutluyum. Burada çok değerli insanlar var, onlarla çalışacağım için çok sevinçliyim. İsmim hep Türkiye ile anıldı bugüne Başakşehir’e kısmet oldu. Türkiye Ligi’ni önceden hep izledim. Ben de Başakşehir’e 10-15 gol atmaya geldim.”

Gökhan İnlerin açıklamaları şu şekilde;

“Çok takımın arasından sonuncusu kolaydı; Başakşehir. Bana değer verdiklerini gördüm, elimden gelen ne varsa vereceğim. İtalya’dan çok takım vardı, Atalanta’ya gidecektim. Başakşehir’den istediler. İstanbul’da ortam kurdum, kabul ettim. Ben Beşiktaş’ta hep yüzde yüzümü verdim. Şenol Güneş’in kararı, orada ilk seçenek değildim. Başkan ile konuştuk, ayrıldım.”