HOŞ GELDİN ROBİNHO

Kulübümüz, Demir Grup Sivasspor’dan transfer ettiği Robinho için stadımızda bir imza töreni düzenledi. Başkanımız Göksel Gümüşdağ, “Robinho başta teknik direktörümüz Abdullah Avcı olmak üzere, yönetim kurulumuzun ve benim arzu ettiğimiz bir transferdi. Kendisiyle görüşmeden önce Sivasspor ile görüştük. Onlarla yaptığımız anlaşma sonrası Robinho ile FaceTime’dan bir konuşma yaptık. Kendisine hayallerimiz ve hedeflerimizden bahsettik. O da hayallerimizi gerçeğe dönüştürmeye gelmek istediğini söyledi. Dolayısıyla transferi de bu arzuyla gerçekleştirmiş olduk. Ben Mecnun Otyakmaz ve Sivasspor’a ahlaki ve sportif duruşundan dolayı teşekkür ederim. Takım arkadaşları da onunla aynı forma altında olmaktan gurur duyacaklar. Bizim takımımız zirveyi sürekli zorlayan bir takım. Bunu Robinho da gördü. Robinho’yu da bu yarışta aynı diğer arkadaşları gibi katkı sağlayacağını düşündüğümüz için transfer ettik. Onun sosyal medyadan paylaştığı, ‘Hayalleri gerçeğe dönüştürmeye geliyorum’ sözüne biz de inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Robinho: “Buraya bir hayali gerçekleştirmeye geldim” 

Başakşehir gibi büyük bir kulübe geldiği için mutlu olduğunu belirten Brezilyalı yıldız, “Buraya bir hayali gerçekleştirmeye geldim. Başakşehir son yıllarda şampiyonluğun ciddi favorilerinden olmuştu. Ama bir şekilde bu gerçekleşmedi. Buraya gelmemdeki en büyük neden şampiyon olma isteğim. Takım arkadaşlarım ve teknik heyet de beni çok güzel karşıladı. Zaten takım çok büyük oyunculardan kurulu. Bu aileye katıldığım için çok mutluyum. Benim bu hayatta en sevdiğim şey futbol oynamak. Bir an önce arkadaşlarımın yanına katılıp futbol oynamak istiyorum” açıklamasında bulundu.

Sivasspor camiasına da teşekkür eden Robinho, “Buradan başta başkan Mecnun Otyakmaz olmak üzere Sivasspor camiasına da teşekkür etmek istiyorum. Orada hem ailem hem ben çok iyi ağırlandık. Çok güzel anılar biriktirdim” şeklinde konuştu.

“Başakşehir’in oyun tarzı bana uygun” 

Kulübümüzün oynadığı futbolun kendisine uygun olduğunu dile getiren Robinho, “Özellikle Başakşehir’e karşı oynadığım ilk maçtan sonra oyun tarzını çok beğendim. Oynadıkları futbol benim karakterime uygun. O günde beri Başakşehir’e yakınlık duymuştum. Umarım bu transfer hem benim hem Başakşehir hem de Sivasspor için iyi olmuştur” diye konuştu.

Kendisini hangi pozisyonda oynarken daha rahat hissettiği yönünde gelen bir soruya Robinho, “Benim için her şeyden önemlisi futbol oynamak. Bir pozisyon tercihim yok. Hocamın verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım” yanıtını verdi.

Konuşmaların ve imza töreninin ardından başkanımız Göksel Gümüşdağ ile Robinho, basın mensuplarına poz verdi.