HOŞ GELDİN DEMBA BA

Yeni transferimiz Demba Ba, başkanımız Göksel Gümüşdağ ve CEO’muz Mustafa Eröğüt’ün katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Çin ekibi Shanghai Shenhua ile sözleşmesini fesheden Senegalli golcü, çok sevdiği bir lige dönme şansı bulduğunu belirterek, “Burada başkanımız Göksel Gümüşdağ’a ve CEO Mustafa Eröğüt’e çok teşekkür ederim. Onların bana yaklaşımı çok etkileyiciydi. Bu kulüpte çalışan herkesin profesyonelliğinden çok etkilendim. Bu da beni oynamak için motive etti. Bu yeni bir macerayı daha önce oynadığım takımlarda gerçekleştirdim. Bunun yeterli olacağını umuyorum. Bu bana gösterilen sevgiden, profesyonellikten kaynaklanıyor. Bana Başakşehir dışında bir seçenek kalmadı. Şu anda baktığımız zaman kaliteli bir takıma geldim. Amacım, hedefim burada kalmak ve sezon sonunda ligin tepesinde bitirmek. Oynadığım futboldan takım arkadaşlarımla birlikte keyif almak” dedi.

Futbolu çok sevdiğini söyleyen Demba Ba, “Futbolu sevmem en büyük etken. Daha fazla taraftar olsun, az taraftar olsun benim için fark etmiyor. Ben bu oyunu sevdiğim için buradayım. Rekabet bu işin parçası. Baktığınız zaman oynadığım tüm takımlarda rekabet oldu. Ben buraya gelirken yapabileceğimin en iyisini yapacağım. Bunun sonucunda hocanın gözüne girebilmek için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.
Yaklaşık 1 aydır Demba Ba’yı transfer etmek için titiz bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Yönetim Kurulu Başkanımız Göksel Gümüşdağ, “1 aydır üzerinde çalışma yürüttüğümüz ve özellikle gerek Premier Lig’de, Bundesliga’da önemli başarılara imza atmış bir isim. Abdullah Avcı’nın istediği ve başta kendim olmak üzere önemli bir transferi ekibin güzel ve dikkatli çalışmasıyla neticelendirdik. Nokta bir transferler karşınızdayız. Demba Ba’ya hoş geldin diyorum. Kendisi özellikle bizim 1 aylık süreçte görüşmemiz oldu. Gerek Asbaşkanımız Mesut Altan, gerek CEO’muz Mustafa Eröğüt görüşmeler yaptı. Son noktayı bu hafta içerisinde neticelendirmiş olduk. Kendisi idmanlara başladı. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Anlaşmamız 2.5 yıllık. Kendisi Shanghai Shenhua ile sözleşmesini feshetti. Bizim önemsediğimiz şey bu. Denk bütçeye gitmeye çalışan kulübüz. Bonservissiz bir bedel olduğu için doğru bir transfer oldu. Bonservis bedeli ödeyecek durumda değiliz. 2.5 senelik bir anlaşma yaptık. Genelde rakam belirtmiyoruz ama mevcut rakamlarla eş değerde bir maaş alacak” ifadelerini kullandı.