ATTAMAH VE CHEİKHOU İMZALADI

Kulübümüz; geçtiğimiz sezon Adana Demirspor’da oynayan Joseph Larweh Attamah ile 4, geçtiğimiz sezon Avusturya 1.Lig takımı St. Pölten’de forma giyen Dieng Cheikhou ile 3 yıl sözleşme imzaladı.

Asbaşkanlarımız Mustafa Saral ve Mesut Altan’ın da katıldığı imza töreninde, Mustafa Saral, “Bu sezonki transferlerde gençleşme yolunda önemli adımlar attık. Yaptığımız bu iki transferler de gençleştirme politikası için yapılmış transferlerdir. İki arkadaşımızı da scout ekiplerimizin yakından takip ettiği arkadaşlar. İki futbolcumuza da Medipol Başakşehir ailesine hoşgeldiniz diyorum.” dedi. İki oyuncuyu da Abdullah Avcı’nın özellikle istediğini belirten Asbaşkanımız Saral, bu imzalarla birlikte transferi büyük ölçüde tamamladıklarını dile getirdi.

Medipol Başakşehir’e geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Attamah, “Buraya gelmek benim için büyük bir olaydı. Başakşehir kalitesini ispatlamış bir takım. Ben de bundan sonraki süreçte takımın üst sıralarda yer alması için elimden geleni yapacağım.” dedi.

Dieng de Başakşehir’e imza attığı için mutlu olduğunu belirterek, “Buranın bir aile ortamında olduğunu ilk günden itibaren gördüm. Buraya gelişim kariyerim için büyük bir adım. Bugüne kadar çok çalıştım, bundan sonra daha da çok çalışmam gerektiğini biliyorum. İnşallah bu sezon şampiyonluğu yaşarız.” dedi.

 

DSC_1378 DSC_1366