Anzhi’den Başakşehir’e

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, Rusya ligi takımlarından Anzhi Makhachkala’da forma giyen Alexandru Epureanu’yı renklerine kattı. Kulüp tesislerinde düzenlenen imza törenine İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Transfer Komitesi üyeleri Ahmet Ketenci ve Mesut Altan ile Alexandru Epureanu katıldı.

AW133685İmza töreninde konuşan Ahmet Ketenci, teknik direktör Abdullah Avcı’nın isteği doğrultusunda transferi gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Moldova Milli Takım’nın kaptanı olan Epureanu ile 3 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Takımımıza güç katacağını düşünüyoruz. Hem bizim hem de oyuncu için hayırlı olsun” dedi.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Transfer Komitesi üyesi Mesut Altan ise iyi bir oyuncu transfer ettiklerini ifade etti.

AW1336853 senelik imza atan Alexandru Epureanu de, futbol oynamak için çok iyi bir takıma geldiğini belirterek, “Buraya gelmeden önce Türkiye’yi iyi tanıyan abimden bilgi aldım. Kendisi bana İstanbul’un güzel bir şehir olduğunu, İstanbul Başakşehir’in de çok iyi bir kulüp olduğunu belirtti” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Alexandru Epureanu basın mensuplarına İstanbul Başakşehir bayrağı ile poz verdi.