2 imza birden

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, yeni transferleri Ferhat Öztorun ile Rajko Rotman’a basın önünde imza attırdı.

RotmanSpor Toto Süper lige geri dönüş yapan İstanbul Başakşehir, transferlerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Uğur Uçar ve Alexandru Epurianu ile sözleşme imzalayan Başakşehir son olarak Orduspor’dan Ferhat Öztorun ve  Slovenya’nın Rudar Velenje takımından Rajko Rotman’ı kadrosuna kattı. Ferhat ile 3+1, Rotman ile de 4 yıllık kontrat imzalandı. Başakşehir Stadı’nda düzenlenen törene futbolcuların yanı sıra İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Altan ve Ömer Faruk Ayvacı da katıldı. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın raporu doğrultusunda iki futbolcuyu daha kadrolarına kattıklarını ifade eden Mesut Altan, “1989 doğumlu Rotman’ı Slovenya’nın Rudar Velenje takımından aldık. Kendisiyle 4 yıllık sözleşme imzaladık. 1987 doğumlu olan Ferhat’ı ise Orduspor’dan 3+1 yıllığına kadromuza kattık. Yapılan anlaşmaların hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Ferhat ve Rotman’ın gelen tekliflere rağmen kendilerini seçtiğini belirten Ömer Ayvacı ise “İki futbolcu arkadaşımıza kulübümüzü tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Kendilerine birçok talip vardı ama bizi seçtiler” ifadelerini kullandı.

Deneyimli sol bek Ferhat Öztorun ise hedefleri olan bir takıma geldiğini anlatarak, “Bundan sonra bu takımın başarısı için ter dökeceğim. Buralara gelmemde çok büyük katkısı olan Abdullah hocamla çalışacağım için ayrıca mutluyum. Transferimde emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve ‘iki taraf için de hayırlı olsun’ diyorum” değerlendirmesini yaptı.

Sloven futbolcu Rotman da İstanbul Başakşehir’e transfer olduğu için duyduğu mutluluğu dile getirerek, “İstanbul Başakşehir ile 4 yıllık kontrat imzaladım. Organize ve düzenli bir kulübe geldim. Bu kulübün bir parçası olduğum için memnunum” şeklinde konuştu.

Futbol tarzı hakkında gelen bir soruya Rotman, “Çalışkan bir oyuncuyum. Sahada takım için elimden gelen her şey veren birisiyim” diye yanıt verdi.